"Това е един проект, в който истински коли са трансформирани в много реалистични симулатори. Качвате се в истинска кола и имате възможност да усетите физиките, които бихте усетили на пътя в реални условия", обясни победителят. Според Любомир, неговият проект може да бъде полезен както на начинаещи шофьори, които искат да добият смелост на пътя, така и на професионални пилоти.
Възрастовото ограничение за ползването на симулатора обаче е минимум 16 години.
Преди време, воден от смела авантюристична идея, амбициозният Любомир решил да "атакува" с предложение самият Илон Мъск. С дълга кореспонденция през платформата на тогавашния "Туитър" българският иноватор храбро заявил на най-богатия човек в света, че иска да заеме някои от неговите "лого" символи за нуждите на своите софтуерни разработки в сферата на видеогрите.
След известно колебание Мъск му отговорил - смело да краде всичко което му харесва, пък той "вероятно нямало да го съди".
(Според вещи в международното право, това можело да означава, че великият милиардер вероятно смята да изчака, докато българският младеж го настигне по доходи и тогава вече да реши да го съди - шеговито коментира младият предприемач.)
Чекът за 10 хиляди лева беше връчен на победителя от Николай Бухалов, заместник-кмет по спорт и младежки дейности на град Пловдив. В надпреварата на конкурса участваха общо 15 проекта, внимателно прегледани и оценявани от експертно жури.
Второто място заслужи Гергана Маровска, доктор по органична химия, с проект за създаване и производство на ефективен и екологично чист препарат за почистване под формата на таблетка.
Третото място си поделиха Виктория Паскалев и Ивелин Рашков. Младата дама спечели с проект за жени - които карат мотори, а Ивелин Рашков бе отличен за организирането на „хибридна агенция за дигитални видеа, която спестява разходи и повишава качеството на продукта.
Конкурсът "Млад предприемач" на Пловдив има за цел да стимулира креативното мислене на младите хора и да подпомогне тяхното развитие, подчертават организаторите. Според тях предприемачеството е ключов двигател на икономическия и социален прогрес. За младите хора то предоставя възможност не само за личностно развитие, но и за принос към обществото чрез иновации.
Обучението по религия в училище също се оказа тема за горещи спорове. От едната страна са застъпниците на светския характер на образованието, които са против сегашното избираемо обучение в материята да стане задължителен предмет. Опонентите им смятат, че запознаването на децата с основите на вярата ще бъде изцяло в тяхна полза и няма да е за сметка..
Деветото издание на инициативата " Аз мога да строя " се проведе в Пловдив. В него участваха 15 отбора от професионалните гимназии по строителство, архитектура, геодезия, пътно и водно строителство от 10 града на страната. Това е състезание, което се прави по инициатива на Пламен Иванов и е подкрепено от на Камара на строителите в България,..
Епизодът „Вода“ от поредицата „Елементи в криза“ изследва парадокса на водните ресурси в България, като се фокусира върху град Пловдив. Фокусът е върху ефективността на системата за сметосъбиране, сортиране, депониране и рециклиранае, както и въздействието на нерегламентираните сметища и замърсяването на въздуха. Също така, обсъждаме въпроси,..
Организаторите на фестивала за хаус музика Lost in Hill и доброволци ще почистят пловдивския хълм Бунарджика на 27-ми април. Инициативата започва в 11:00 часа сутринта на входа на Летен театър Бунарджика. Целта е да се подготви територията за предстоящия пролетно-летен сезон за гражданите на Пловдив и гостите на града. "Ние едва сега започваме с..
Въвеждането на дисцплината „Философия на медицината“ в обучението на студентите медици на Медицински университет-Пловдив бе обсъдено по време на първия по рода си в страната дискусионен форум на тема „Общество-философия-медицина“. Той се организира от Департамента за езиково и специализирано обучение към Медицински университет - Пловдив...