„Днес откриваме училището на бъдещето!“ – с тези думи министърът на образованието и науката Галин Цоков приветства учениците и ръководството на Основно училище „Екзарх Антим Първи“ в Пловдив. С официална церемония бе открита изцяло модернизираната сграда на училището и новият му физкултурен салон.
Обновената училищна сграда разполага с 22 класни стаи, които са шумоизолирани, светли и просторни, а коридорите са обезопасени. Сградата е санирана, подменена е дограмата, изградени са нови електрическа и ВиК-инсталации, има система за пречистване на въздуха и за известяване при пожар, монтиран е и асансьор.
В ремонта са вложени над 5 милиона лева от Националния план за възстановяване и устойчивост, а физкултурният салон, който е с размери на малка спортна зала, е изграден с 1,8 милиона лева, осигурени от образователното и спортното министерство. От построяването си досега училището не е имало физкултурен салон.
Министър Галин Цоков отбеляза, че училището на бъдещето е не само нови и оборудвани класни стаи, а преди всичко е свързано с учителите и учениците в него. Той изрази надежда, че ОУ „Екзарх Антим Първи“ ще продължи да е иновативно и водещо не само в Пловдив, но и в страната.
Министърът каза още, че до 2027 година ще приключи започналият през 2023-та мащабен проект за модернизиране на образователната среда в България. Той обхваща 128 образователни институции в цялата страна, от които 79 са училища, и за тях са отделени около 248 милиона лева по Националния план за възстановяване и устойчивост.
„Заедно пишем история и след време във филмчето за това училище ще бъде добавен и този ремонт, който го прави модерно“, заяви кметът на Пловдив Костадин Димитров.
На официалната церемония присъстваха още ресорният заместник-кмет Владимир Темелков, кметът на район "Централен" Георги Стаменов, началникът на РУО-Пловдив Иванка Киркова и родители.
С промени в Кодекса за застраховане система "бонус-малус" за задължителната застраховка "Гражданска отговорност“ бе приета от НС. Принципът представлява финансов стимул за изрядните водачи и съответно финансово наказание за онези, които причиняват пътни инциденти. Ще плащат ли наистина добрите шофьори по-малко и какъв ще е ефекта – темата в..
Добивите от пшеница и ечемик тази година са по-добри, но ниските цените на световните стокови борси вкарват нашите зърнопроизводители в загуба. Това обяви в интервю за Радио Пловдив Людмил Работов – председател на Съюза на зърнопроизводителите в Пловдив. Добивът от пшеница тази година е от 400-500 кг от декар. Цената е 330 лв. за..
Министерството на здравеопазването чрез регионалните здравни инспекции провежда информационна кампания по повод Световния ден за борба с хепатита – 28 юли. Тази година мотото, избрано от Световната здравна организация е „Да го разбием! Запознай се с фактите. Тествай се!“. Целта е повишаване на обществената информираност за рисковете от..
Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни в 42 от 65 огнища, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за..
Помним протестите на строителния бранш отпреди няколко месеца срещу намерението на община Пловдив да вдигне с повече от 100% таксите за издаване на строително разрешение. Те спряха след като предприемачът Илиян филипов поиска и получи посредничеството на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Компромисът, който да удовлетвори двете страни бе таксите да се..