„Днес откриваме училището на бъдещето!“ – с тези думи министърът на образованието и науката Галин Цоков приветства учениците и ръководството на Основно училище „Екзарх Антим Първи“ в Пловдив. С официална церемония бе открита изцяло модернизираната сграда на училището и новият му физкултурен салон.
Обновената училищна сграда разполага с 22 класни стаи, които са шумоизолирани, светли и просторни, а коридорите са обезопасени. Сградата е санирана, подменена е дограмата, изградени са нови електрическа и ВиК-инсталации, има система за пречистване на въздуха и за известяване при пожар, монтиран е и асансьор.
В ремонта са вложени над 5 милиона лева от Националния план за възстановяване и устойчивост, а физкултурният салон, който е с размери на малка спортна зала, е изграден с 1,8 милиона лева, осигурени от образователното и спортното министерство. От построяването си досега училището не е имало физкултурен салон.
Министър Галин Цоков отбеляза, че училището на бъдещето е не само нови и оборудвани класни стаи, а преди всичко е свързано с учителите и учениците в него. Той изрази надежда, че ОУ „Екзарх Антим Първи“ ще продължи да е иновативно и водещо не само в Пловдив, но и в страната.
Министърът каза още, че до 2027 година ще приключи започналият през 2023-та мащабен проект за модернизиране на образователната среда в България. Той обхваща 128 образователни институции в цялата страна, от които 79 са училища, и за тях са отделени около 248 милиона лева по Националния план за възстановяване и устойчивост.
„Заедно пишем история и след време във филмчето за това училище ще бъде добавен и този ремонт, който го прави модерно“, заяви кметът на Пловдив Костадин Димитров.
На официалната церемония присъстваха още ресорният заместник-кмет Владимир Темелков, кметът на район "Централен" Георги Стаменов, началникът на РУО-Пловдив Иванка Киркова и родители.
Българският език е богат на фразеологизми, а част от тях са свързани с лева и стотинката. Въведена преди 145 години паричната единица е родила редица устойчиви словосъчетания, който и до ден днешен използваме в ежедневието. В него паралелно обаче функционират и такива, който са го предшествали. Така например използваме изразите “Нямам..
Община Баните бори демографската криза и липсата на кадри в редица сфери със стипендии за висше образование и осигуряване на работа. Целта на новата стипендиантска програма е да върне младите специалисти в родния край. От нея могат да се възползват студенти с постоянен адрес в община Баните, които учат в редовна форма по държавна..
Аптеките няма да са готови с двойното етикетиране от 8 август. Актуализацията на аптечния софтуер за показване на цените в лев и евро пък става бавно, затова фармацевтите се притесняват дали ще бъде готова в срок. Това коментира Пенка Минева, член на Инициативния комитет от магистър-фармацевти в България, които изразиха три притеснения от..
Политологът д-р Теодор Славев коментира в програма "Точно днес" потенциала на протестите и политическата ситуация, която ги предизвика. " За мен тези протести са оздравителни за обществото ни, за политическата система и политическия процес, защото напипват едно много болезнено място, което е икономическите и политически зависимости и намеси в..
Тази година отново e осигурено финансиране от община Чепеларе за финалните проучвания и експониране на пещерно обиталище "Чая“. Това разказа в програма "Точно днес" директорът на Музея на родопския карст Марин Господинов . Той уточни, че екипът с ръководител София Христева от Регионалния археологически музей в Пловдив ще работи 21 дни през..