Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев.
Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му регулациите трябва да започнат да отстъпват в полза на бизнеса.
„Не можем непрекъснато да търсим компенсации, искаме трайни решения, за да може бизнесът в България и в Европа да остане конкурентен и да може да се сравнява с условията за бизнес в Китай и Америка.
Средата за бизнес в България не е лоша. Ние не отстъпваме на нашите съседи или на страните от Централна и Източна Европа. Естествено, че ние искаме непрекъснато да подобряваме тази среда.
Няма как обаче да останем привлекателна дестинация, когато цената на електрическата енергия не е конкурентна“, обясни Панчев.
Добави още, че политическата криза се усеща от бизнеса, но не защото нямам чуваемост на проблемите, а защото няма ясна визия и решения в дългосрочен план.
Затова от бранша очакват новата година да се донесе с взимане на важни за тях решения.
Пламен Панчев отчете, че изминалата година е била добра за Тракия икономическа зона. Припомни, че в района се реализират 4 А клас инвеститора и един приоритетен проект за държавата.
„В подготовка сме и на един нов проект. Един от инвеститорите разширява дейността си.
Започваме с оптимизъм годината, но той бързо може да се стопи, ако проблемите, които обсъждаме не намерят решение“, каза Панчев.
Обясни, че инвеститорите искат сигурност и разпознаваемост на процедурите. Тракия икономическа зона е в процес на преговори за започване на производство на слънчеви панели и батерии, преговаря и с компания в областта на микроелектрониката.
Вариант 2 не затрудни днес зрелостниците на втория държавен зрелостен изпит по профилиращ предмет. В Пловдив областта на него се явиха над 2100 ученици. Останалите 2700 са от професионалните гимназии и училища, където се явяват на изпит по професията, която учат. Проверихме какви са настроенията в двете езикови гимназии - Руската и..
Достъпът на онкоболните до биомаркерната диагностика е ограничен. Защо представителят на пациентските организации в надзора на Здравната каса не подписа анекса към Националния рамков договор (НРД)? Според Боряна Ботева, председател на Сдружение за развитие на българското здравеопазване, неподписването от страна на пациентския представител в..
Борбата с едно от най-тежките престъпления срещу личността – трафика на хора – е темата на форум по съвместна инициатива на Факултета по икономически и социални науки, Юридическия факултет и Педагогическия факултет на Пловдивския университет, както и Националната комисия за борба с трафика на хора, Фондация „Кампания A21“ и студентската..
С всяка изминала година задачите на матурата по български език и литература стават по-лесни, коментира д-р Павлина Върбанова, създателка на образователната платформа за грамотност "Как се пише". Припомням, че на 21 май зрелостниците се явиха на държавния зрелостен изпит. Върбанова добави, че е възможно това да се прави с цел повишаване средния..
Повече от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото, сочи проучване на агенция „Тренд“. Изследването е представително за пълнолетното население на страната, по поръчка на „24 часа", посветено на обществени нагласи спрямо основните институции, партии и актуални теми. Проучването е реализирано в периода между 12 и 18 май..