Срещу безконтролното застрояване на Пловдив се обявиха и общинските съветници от БСП в града. Преди дни колегите им от ПП-ДБ в местния парламент нарекоха бомба със закъснител предстоящото изграждане на жилищен комплекс от небостъргачи в квартал „Филипово“. Социалистите дори настояват за временна забрана и преразглеждане на Подробния устройствен план на Пловдив заради презастрояването. Горещата тема ще коментираме с арх. Костадин Палазов, общински съветник от БСП. Ще чуем и позицията на кмета на Пловдив Костадин Димитров, който посочва, че общината ще плаща неустойки на инвеститорите, ако предложението им не стигне до местния парламент.
На този фон дойде изненадващата новина, че заместник-кметът по строителството и общинската собственост Тошо Пашов подава оставка и мястото му заема главният инженер Хакъ Сакъбов. Какви са мотивите за смяната в ръководния екип на общината разказва в репортажа си Антония Попова.
И още:
Протест пред Съдебната палата в Пловдив предшества дело в Апелативния съд срещу шофьорка, блъснала и убила дете на пътя. Историята отпреди две години и исканата справедливост от близки на семейството на 13-годишната Габи обобщава в репортажа си Даниела Добрева.
Пътнотранспортната обстановка в Пловдив и региона през изминалата седмица проследява Седвалин Палаузов с данните от сектор „Пътна полиция“.
Темата:
Медът е третият най-фалшифициран продукт в света. В момента Китай доминира световното производство на мед. Вносът на мед от Китай и Украйна тревожи най-много българските производители, тъй като този мед често е с добавени захарни сиропи и не отговаря на стандартите на ЕС. За сметка на това обаче е по-евтин и подбива с цените си родния пазар. В Деня на пчеларя разговаряме с Николай Гайдов, председател на Сдружение „Акация“ в Пловдив.
Слушайте програма "Ден след ден" на Радио Пловдив и в днешния понеделник от 15 до 17 часа!
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..
В петък сутрин в навечерието на 24 май ще ви разкажем за старите ръкописи и книги в НБ "Иван Вазов" в Пловдив, а наш събеседник ще е главният библиотекар в отдел "Специални сбирки" д-р Петко Георгиев. Ще ви заведем и в Цар-Симеоновата градина, изпърстрена вече с мащабни цветни картини, изобразяващи буквите За първото издание на фестивала Флоропополис,..
Защо повечето от половината българи не се чувстват информирани за въвеждането на еврото? Отговорът на този въпрос идва от последното проучване на изследователски център "Тренд". Представя го Евелина Славкова. С нея проследяваме и последните щрихи от електоралната картина и оценката за работата на правитеслтвото и нивата на подкрепа към партиите...