Първата стпъка е ограничаването на паркирането по улица “Съборна“.
Промените ще засегнат както живеещите, така и гостите и работещи в Стария Пловдив. Досегашната практика на издаване на пластики за хората с постоянен адрес в резервата не работи и го е превърнала в безплатен паркинг, заяви Ерол Садъков. Издават се по пет пластики наведнъж, контролът е невъзможен и дори живеещи в съседните кооперации или работещи в "Капана" злоупотребяват и архитектурния резерват.
По новите правила хората с постоянен адрес ще трябза да регистрират номера си в предприятието "Паркиране и репартиране" и да регистрират номер , но само на един автомобил. Ако искат да влизат и сдруга кола и тя да пракира там, ще трябва да докажат, че има гараж или дрвонто пространство, в което да я приберат.
Родителите на деца, които посещават ДГ „Майчина грижа“,гостите на хотелите и колите, които зареждат търговските обекти ще имат възможност за безплатен престой до 30 минути в границите на Стария Пловдив. След този период таксата за пребиваване ще бъде 10 лева за всеки започнат час. По думите на заместник – кмета това е дори реверанс, защото в много исторически градове достъп ъобще няма, а зареждането на магазините е с количи, а не с автомобили.
Човешкият фактор ще бъде избегнат чрез оставянето на скенер на входа на архитектурния резерват.
От общината са наясно, че е възможно промените да срещнат съпротива, но по думите на Съдъков Старият град на на културната столица и най- стар жив град в Европа заслужава да има повече мерки за опазване, а не да е безплатен паркинг.
„Целта на новите мерки е да се намали броят на паркираните автомобили, както и да се създадат условия за по-приятно и безопасно изживяване на пловдивчани и гостите на града при посещение на туристическите забележителности“, гласят мотивите на кмета Костадин Димитров, по чиято инициатива са готвените мерки.
Промените, които са инициирани от кмета Костадин Димитров, са в период на 30 месечно обществено обсъждане, преди приемането им.
От частната клиника „Медикус Алфа“ излязоха с позиция за починалото при дентално лечение 6- годишен Ангел. В нея се казва, че на детето е извършено лечение с назотрахеална анестезия, преминала без усложнения операционна зала. 40-50 минути след като детето е изведено от упойката и вече е в болничната стая, са се появили усложнения. Момченцето е било..
6700 прокурорски акта са внесени през миналата година в съда от прокурорите от Апелативен район Пловдив, а осъдените и санкционирани лица са над 6900. Това стана ясно по време на годишното отчетно събрание на Апелативната прокуратура, на което присъства и изпълняващият функцията главен прокурор Борислав Сарафов. Апелативният прокурор Тодор..
Консорциумът межди фирмите „ПИМК“ и „Нивел строй“ ще построи сградата на ОУ „Княз Александър Първи“ в Пловдив. Офертата на дружеството е класирана на първо място със 100 точки, като предложената цена е 24 042 500 лева без ДДС. На второ място – с 1,2 точки по- малко е фирмата Запрянови-03, които са предложили с 90 хиляди лева по- висока цена. В..
Пловдивската окръжна прокуратура наблюдава досъдебното производство за смъртта на 6-годишното момче, починало, след като му е била направена стоматологична манипулация. Досъдебното производство е образувано за причинена смърт на детето заради лекарска грешка. То е от село Белащица. До момента е установено, че Ангел е починал миналия петък,..
Районната прокуратура в Пазарджик удължи срока на досъдебното разследване за злоупотреби в драматичния театър "Константин Величков“. Причината е забавянето e финансов доклад и прилежащата към него експертиза, която трябва да установи дали са извършени нарушения на финансовото законодателство от страна на служители на театъра. Към момента няма..