Това коментира психологът Стоичко Миличин след вчерашния втори опит Пейо да скочи този път от скалите на Бунарджика.
Според него фактът, че вторият път е поискал майка му и сестра му да бъдат до него също подсказва, че се страхува от това, което се готви да направи и затова търси вариант, така че да се върне назад без да счупи егото си.
Стоичко Миличин подчерта, че при такава публичност Пейо не може да допусне да бъде убеден лесно да се откаже.
„Той е отишъл не за да го направи, а за да потърси показност и помощ. Има проблем, който иска да бъде разрешен.
Трябва принудително да бъде настанен отново в психиатрична клиника и да му се изгради навик да приема медикаментите, защото човекът със сигурност е на медикаменти. Това е психическо заболяване.
При подобни случаи психолози и психиатри трябва да работят заедно, а не да се надпреварват кои е по-добър“, каза още Миличин.
Психологът добави, че този случай на първо място е показателен за качеството на нашата грижа за психично болните хора.
„Тя липсва. Хората, които работят в институциите, които трябва да се грижат за хората с подобни проблеми са оставени да се спасяват сами. Може би там са най-лошите условия на труд от всички институции, които са свързани с медицината“, каза Миличин.
Обясни също, че при подобни случаи основната цел е да се свали самоубиецът, за да се избегне рискът за неговия живот, както и този на минувачите. Затова периметърът се обезопасява.
„Необработването на случай между първия и втория опит води до това при втория опит всичко да става още по-трудно. Първият път по време на разговорите с него му е обещавано какво ли не само и само да може да слезе, воден е във всякакви възможни посоки, за да се намери това решение.
Идеята е след това случаят да бъде добре обработен от психиатър, за да не се повтори.
Много е късо времето, което е работено с него и вторият път става още по-трудно, защото доводите, които могат да използват колегите вече са много по-малко“, каза Миличин.
Преждевременно е да говорим, че партия "Продължаваме промяната" (ПП) си отива, но нанесеният удар по нея е много силен. Това заяви в програма "Точно днес" политологът и университетски преподавател доц. Борис Попиванов . Според него, този удар е доста по-силен, защото ПП е може би единствената партия в този парламент, която при създаването си..
Пампорово е домакин на Втора национална научна конференция за климатолечение " Ролята на климатолечебните курорти за здравето – примерът Пампорово ". Събитието се организира от Министерството на туризма и Община Чепеларе. Целта на двудневния форум е да подчертае възможностите на курортния комплекс Пампорово и региона в климатолечението и да даде..
Оставката на Кирил Петков като политическо действие, според мен, е един достоен акт. Един лидер трябва да постъпва по този начин, когато има сътресения. Особено когато те са свързани с корупция. Както се разстресе не само цялата партия, но и цялата държава, това е отговорното действие. Тук не виждам. Това заяви в интервю за Радио Пловдив..
Четирима души получиха званието „Добър човек“ в рамките на 14-тата кампания „Пловдив – град на доброто“. Те бяха наградени от кмета Костадин Димитров на церемония в Заседателната зала на Община Пловдив. В категорията „ Добротворчество “ бе отличен Галин Видев за организираната от него акция „Дари предмет не за смет“ в помощ на болни..
Как подадената оставка на Кирил Петков като съпредседател на "Продължаваме промяната" и като депутат ще се отрази на процесите вътре в коалицията и на политическия живот в страната, коментира в програма "Точно днес" социологът доц. Алексей Пампоров. Според него това е доста закъсняла оставка, която Кирил Петков може би е трябвало да подаде още преди..