В седмицата, в която Радио Пловдив отбелязва 70 годишен юбилей, гост в рубриката ни „Добро утро, ден!“ е директорът на радиото Чавдар Каришев.
Той е дългогодишен журналист. Започва работа в Радио Пловдив в 1989 – годината на промяната за България, с всички последващи негативи и позитиви.
През 1992 година Чавдар Каришев става главен редактор, а от 1997 година е назначен за директор на Радио Пловдив. Така той се превръща в най-дългогодишния ръководител на медията, като е преминал през радикалната промяна не само в страната, но и в самото радио. Три години е бил и член на УС на Българско национално радио.
Днес е категоричен, че най-големият капитал на Радио Пловдив са хората, които са отдали частица от себе си и тези, които в момента работят тук.
„Хората, които са минали през Радио Пловдив, са го правили в името на професионализма.Никой не е идвал в Радио Пловдив, заради огромните заплати. Винаги сме били недофинансирани, а доходите ни дори не и средни. Но въпреки това, тук винаги са работили изключителни професионалисти“, категоричен е Каришев.
Признава, че по времето на тоталитарния режим, радиото е било инструмент на пропагандата. Спомня си дългите часове на дешифровка на интервюта, които е трябвало да бъдат редактирани от висшестоящите. За да се стигне до годината на промените, когато започва реформа в радиото и то става свободна и професионална медия. А днес в Радио Пловдив работят професионалисти, които спазват всички критерии изисквания на журналистическата професия.
Цялото интервю с Чавдар Каришев можете да чуете в звуковите файлове.
Градът е полупразен, завладян от обичайната юлска жега. Тези, които сме още тук - най- коравите пловдивчани, разчитаме на утешителната вяра в августовската отпуска, пием ледени фрапета и благославяме наум изобретателя на климатика - почитаемият мистър Уилис Кериър. Днес в предаването освен свежа музика и интересни теми сме ви приготвили..
Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения ще разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за отглеждане и развъждане на..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
"Да бъдеш нестандартен учител, това често значи да вървиш по ръба" - думи на Станислава Йорданова, отличена в Националния конкурс за нестандартни учители организиран от Бургаски държавен университет “Проф. д-р Асен Златаров” и Департамент КПРПС - Бургас . Определя тази награда като "връх" в своя личен път на израстване! Такова признание не се..
Четвъртък сутрин по горещите теми "Точно днес" за цените, надценките, заетостта и бизнеса и още пловдивски акценти до 9.30 часа. Защо бизнесът разкритикува идеята на държавата да замрази цените за година и половина на всички стоки и услуги, предлагани на българския пазар, от 8 август тази година до 31 декември 2026 година, "когато не е обосновано от..