По думите му именно регионалните програми са това, което отличава БНР от другите медии в страната, защото, макар и някои от тях да имат кореспондентски мрежи, единствено националното радио разполага с 9 регионални програми, които 24 часа се занимават с проблемите, а и с хубавите неща, които се случват в съответния регион, обръщат внимание на хората там, на нещата, които ги вълнуват.
"Именно техните програми са най-близо до хората, тъй като невинаги всичко може да мине в национален ефир, а често хората се вълнуват много повече от това, което е пред очите им, а не само от това, което става в центъра на София", подчерта Митев.
Той е пловдивчанин. Разказва, че едно от от първите неща, които е слушал по Радио Пловдив е било предаването за рок музика "Велин Рок Блок". "Харесвам рок музика и това беше едно от малкото места, където можеше да се чуе такова предаване", сподели генералният директор на радиото.
Според него проблемът с централизацията и концентрирането на прекалено много ресурси в столицата е често срещан, но това не означава, че трябва да се пренебрегне останалата част от страната и живота в регионите, който пулсира със свой собствен ритъм и дава много интересни неща, за които си струва да бъде разказвано.
Митев изтъкна, че регионалните програми на БНР имат своя собствена история и посочи като пример Радио Пловдив.
"Със своята 70-годишнина то показва, колко устойчиво и важно може да бъде едно регионално радио. В днешния ден в Съвета за електронни медии (СЕМ) бяпа представени резултатите от едно социологическо проучване за мисията на обществените медии по поръчка на СЕМ от "Алфа Рисърч и в него става дума и за регионалните програми. И много участници в изследването казват, че за тях регионалните програми са важни, защото от тях научават нещата, които се случват в техния град, техния регион, информацията, която ги интересува на ежедневна база", каза още той.
Генералният директор на БНР посочи, че като цяло обществените медии се намират в незавидно положение по отношение на заплащането на труда.
"От дълги години системата за нашето финансиране не е реформирана, а днес е остаряла и не отговаря на нуждите на времето, тъй като ние продължаваме да се финансираме на час програма, а правим много други неща, освен линейната програма, но само така можем да привлечем по-широка аудитория. И тук трябва да отбележим, че Радио Пловдив е първото българско радио, излъчвало на живо в интернет още 1998 година. Така че БНР може да бъде и напредничаво, а регионалните програми да са на върха на технологията. За съжаление днес ни е все по-трудно да сме толкова напред заради бюджетни финансови ограничения. Надявам се, че значението на радиото и неговите програми ще бъде припознато и в някакъв момент справедливостта ще се възстанови", коментира Милен Митев.
Той допълни, че адекватното финансиране на обществените медии е важно, тъй като от тези програми има голяма нужда в обществото, защото са един от основните щитове на дезинформацията, предоставят проверени факти, дават различни гледни точки в ефира си и това е нещо, което може да се види от все по-малко медии.
Митев засегна и проблема с автоцензурата сред журналистите. Той е категоричен, че в общественото радио има всички предпоставки за пълна свобода на изразяване. "Винаги сме се старали да окуражаваме колегите в тази посока, да не се притесняват, да не се самоцензурират, защото БНР ще застане зад тях и ще ги защити.
По повод 70-та годишнина от създаването на Радио Пловдив генералният директор на БНР поздрави екипа за това, което прави и подчерта, че то е изключително стойностно. "И всеки път, когато се случи да загубите мотивация, си го припомняйте. Пожелавам ви кураж, сила и вяра за добро бъдеще в общественото радио", заключи Милен Митев.
Очаква се първите екипи с летателна техника по механизма на ЕС да пристигнат на Летище Пловдив в 14:00 часа, съобщава БТА. Активирахме механизма за гражданска защита на ЕС, очакваме четири хеликоптера и два самолета, които от днес следобед започват да пристигат в България и след преминаване на процедури, свързани с безопасността на екипажите,..
Червен код за горещо време издаде за днес Националният институт по метеорология и хидрология за 11 области у нас. За останалите региони предупредителният код е оранжев. Очакват се и гръмотевични бури след пладне в западните райони. Сред застрашените от пиковите жеги е и Пловдивска област. Днес ще бъде слънчево, след обяд - отново много горещо...
Повечето зеленчуци продължават да поевтиняват по тържищата, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата (ДКСБТ), предаде БТА. Индексът на тържищните цени (ИТЦ), който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България, обаче се покачва, макар и минимално. Тази седмица той се повиши с 0,86 процента до 2,204..
От 14:00 ч. до 19:00 ч. днес се ограничава трафикът на тежкотоварни автомобили над 12 т по автомагистрала (АМ) „Тракия“ в участъка от Стара Загора до София, в платното в посока столицата, съобщиха от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ). Мярката се предприема пилотно предвид много интензивния трафик в края на седмицата в посока от морето към София..
И за днес, и за утре е обявен червен код за опасно горещо време, не само в Пловдив , а и в още над 10 области на страната с очаквани температури над 41 градуса по Целзий. Още в 10 часа сутринта, продължиха предупредителните съобщения от системата BG-Alert по мобилните телефони на фона на силен звуков сигнал: Предупреждение! Високи..