Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Ще се подготвят законодателни промени за по-добро опазване на териториите край Черно море. Представители на екологичните и бизнес организации трябва да представят своите предложения. Това стана ясно на дискусия в парламента за решаване на проблемите със строителството и опазването на Черноморското крайбрежие.
Вече са предложени промени в Закона за устройство на територията /ЗУТ/. Те ще дадат право при отмяна на актове за установено незаконно строителство Министерството на регионалното развитие да може да обжалва повторно пред съда, съобщи министър Лиляна Павлова. В 4 654 декара има дюни, от тях 3 273 декара са в частни имоти. Министърът на околната среда представи информацията, според която защитените зони и защитените територии край Черноморското крайбрежие са 64 на сто от територията в района. Еколози предложиха да се направи ревизия на всички устройствени планове, за да се установи при колко от тях не са спазени процедурите. Инвеститори и хотелиери обвиниха еколозите, че спират чуждите инвестиции в черноморските курорти. Представителна фирма с интереси в строителството заяви, че бизнесът няма вина заради забавената подготовка на специализираните карти, в които е трябвало да бъдат нанесени всички места с дюни. През 2013 и 2014 година администрацията не е направила необходимото и доста дюни не са включени в картите.