Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Турското правителство е издало необходимите разрешения за инженерните проучвания в черноморската й територия, откъдето ще минава трасето на проекта за газопровода "Турски поток".
Морското трасе ще се състои от четири тръби, всяка от които е с мощност около 16 млрд. куб. м.
600 км от газопровода ще преминава през маршрута на предишния проект „Южен поток", който трябваше да минава през България, но Русия се отказа от него. Останалите 250 км ще минават по ново трасе към европейската част на Турция.
Според постигнатата договореност между Турция и Русия първите доставки на природен газ ще бъдат предназначени за нуждите на турския пазар.
Проектът "Турски поток" бе договорен на 1 декември 2014 г. при посещението на руския президент Владимир Путин в Турция. Руската "Газпром" и турската "Боташ" подписаха меморандум за разбирателство за строителството на газопровод от Русия до Турция по дъното на Черно море. "Турски поток" ще бъде с капацитет 63 млрд. куб. м. газ годишно. От тях 47 млрд. куб. м. ще се доставят за Европа, а останалите за вътрешно потребление на Турция.