Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Българските институции не са направили анализ за отражението и последствията на Трансатлантическото партньорство за търговия и инвестиции /ТПТИ/ върху българската икономика, коментираха еколози.
Основните притеснения на екологичните организации са, че Трансатлантическото партньорство за търговия и инвестиции между САЩ и ЕС ще доведе до внос на нездравословни храни. Ивайло Попов от екологичното сдружение "За земята":
"С признаването на стандартите не просто рискуваме да приемем едни по-опасни или неприемливи за европейските общества стоки, но също така имаме вече категорични данни, че това би навредило на европейския бизнес".
Опасна последица при завеждането на арбитражно дело от страна на чужда компания е, че държавата ще плаща доста средства, когато чуждестранна компания спечели дело. Арбитражните дела също са заложени в Трансатлантическото партньорство за търговия и инвестиции между САЩ и ЕС.
Борислав Сандов от партията "Зелените":
"Оказва се, че ако компанията спечели делото, държавата, разбира се, плаща и разноските по делото и компенсацията, която арбитражът е определил. Ако държавата спечели, тя не плаща на компанията, но и не взима нищо от компанията. Още повече - компанията не плаща съдебните разноски за въпросните хонорари на тези адвокати. Държавата ги покрива".