Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Електронният търг за лекарства за болниците до 2018 година, обявен от здравното министерство, ще доведе до по-ниски цени на медикаментите, смятат от Асоциацията на търговците на едро с лекарства. Веско Кунев, председател на Асоциация на търговците на едро с лекарства, коментира:
Електронната платформа имахме възможност да я тестваме. Има някои дребни въпроси, които са неясни, но имаме и добра комуникация с Министерството на здравеопазването и считам, че търгът ще се проведе успешно. Въвеждането на електронните търгове за лекарства в България е положителна стъпка по прилагане на най-добрите европейски практики и създаване на прозрачни и ясни правила при договарянето на лекарствата.
Новата електронна платформа се приема добре и от Сдружението на общинските болници с очаквания да няма недостиг на дадени медикаменти. Председателят на Сдружението на Общинските болници Неделчо Тотев каза:
Ако министерството успее да осигури тази непрекъсваемост на процеса и наличностите да са винаги налице, и особено ако цените са атрактивни и са надолу от това, което сега снабдяваме, ще бъде идеално.
Министерството на здравеопазването обяви обществена поръчка за лекарства за 1,2 млрд. лева чрез електронен търг. Поръчката е за доставки за 2 години за около 800 препарата.