Вашите сигнали остават "глухи" за институциите, сблъскали сте се с проблеми или пък сте станали свидетели на интересна история, която искате да разкажете.
Вече има как – на специална платформа в сайта на БНР очакваме вашите снимки, видеа и кратко описание.
Пишете ни на "Подай сигнал", а нашите репортери ще направят проверка и ще разкажат в ефира на БНР, ще го покажем във "Вашият сигнал" на сайта ни и в социалните мрежи.
Гърция отхвърли като необосновани твърденията на турския външен министър Мевлют Чавушоглу, че няма морска граница между двете държави.
Острата реакция на Атина е предизвикана от изявление на турския министър пред парламента, с което той оспорва Лозанския договор от 1923 г., установил съвременните граници между Гърция и Турция. По думите на Чавушоглу, Анкара няма да приеме фактическата ситуация в Егейско море. Турция неведнъж е призовавана от Европейската комисия да зачита суверенитета на европейските страни. В отговор на изявлението на турския външен министър говорителят на правителството в Атина Цанакопулос обвини Турция в екстремни мнения, които разрушават климата на доверие и добросъседските отношения. Турция не само не зачита морската граница с Гърция, но поставя под съмнение и международни споразумения, които Анкара е подписала, заяви Цанакопулос пред гръцките медии. От министерството на външните работи в Атина позицията е категорична – Гърция няма да допусне както незачитане на международни договори, така и промени на националните граници. Първоначално претенциите на Турция засягаха само гръцкия остров Имия. След това лидерът на опозиционната Народнорепубликанска партия заяви, че Гърция е завзела 18 турски острова.