"Байерн" и "Шалке" не успяха да се победят в дербито

Отборите на "Байерн" Мюнхен и "Шалке" не успаяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в дербито от 12-ия кръг в Бундеслигата. Баварците поведоха в резултата в 31-та минута, когато завърналият се след наказание Даниел ван Буйтен опъна мрежата на гостите. Бързо обаче сините от Гелзенкирхен възстановиха статуквото с попадение на дебютанта Жоел Матип. 18-годишният Матип се разписа с удар с глава след центриране от свободен удар на Лукас
Шмитц. Със спечелената точка "Шалке" се изравни с втория и третия - "Вердер"и "Хамбургер", докато "Байерн" Мюнхен е едва осми.

Шампионът "Волфсбург" направи обрат при гостуването си на "Хофенхайм" и благодарение на победата с 2:1 и се изкачи до 5-то място в класирането с 21 точки. Ведад Ибишевич даде аванс на домакините в 23-та минута, но "вълците" наложиха волята си през втората част. Само за 5 минути те вкараха два гола и грабнаха трите точки. Звездан Мисимович изравни в 52-та минута, а бразилецът Графите бе точен в 57-та минута.

Продължава отличното представане на "Майнц", който победи гостуващия "Нюрнберг" с 1:0. Това бе шеста победа от началото на сезона за "Майнц", който е шести с 21 точки.

"Бохум" отново разочарова феновете си и загуби като домакин от "Фрайбург" с 1:2, а "Борусия" Мьонхенгладбах и "Щутгарт" завършиха наравно 0:0.

В неделя са останалите три мача от кръга - "Хановер" - "Хамбургер", "Херта" - "Кьолн" и "Вердер" - "Борусия" Дортмунд.

В неделя:
"Хановер" - "Хамбургер", "Херта" - "Кьолн" и "Вердер" - "Борусия" Дортмунд.

Начело в класирането е "Байер" Леверкузен с 26 точки, "Вердер", "Хамбургер" и "Шалке" имат по 22.

По публикацията работи: Светослав Костов