Силвия Митева - трета на всички уреди в ранглистата на турнирите Гран при за 2009 година

Силвия Митева се нареди  4-та на обръч и лента и 7-ма на топка в шапионата на отделните уреди във финалния турнир от веригата Гран При по художествена гимнастика в Берлин (Германия). Златните медали и на четирите уреда спечели рускинята Евгения Канаева. Олимпийската и световна шампионка извойва и титлата в многобоя, като изпревари сънародничката си Дария Кодакова и Мелитина Станюта (Беларус). В многобоя Силвия Митева зае престижното 6-то място.

Най-добрата ни гимнастичка в момента завърши годината, като се класира на 3-то място на всички уреди в ранглистата на турнирите Гран При.

Във финала на Гран При в Берлин участваха 15-те най-силни гимнастички в света от 13 държави.