Пиронкова отпадна на "Аустрелиън Оупън" - 0:2 срещу Шахар Пеер

Цветана Пиронкова отпадна във 2-ия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис - първи турнир от Големия шлем за годината след загуба с 0:2 сета - 1:6, 4:6 от поставената под номер 29 в схемата Шахар Пеер от Израел. Загубата бе 3-та за Цвети в 5 мача между двете до момента. Пловдивчанката спази традицията и за 4-ти път от 5 участия в Мелбърн отпадна във 2-ия кръг, като все още не е преминавала тази фаза в турнир от "Големия шлем".

Двубоят между двете продължи точно 82 минути, като започна добре за Пиронкова, която спечели първия гейм и то при сервис на Пеер. След това обаче израелката взе 6 поредни гейма и не остави шансове на българката до края на първия сет - 1:6. Вторият сет бе доста по-оспорван, като в началото му Цвети изоставаше в резултата, но след това поведе с 4:3. Пеер изравни, след това успя да направи пробив за 5:4 и сервира за крайната победа в мача. Нашето момиче спечели първите три точки в подаването на Пеер, но не успя да се възползва от ситуацията и загуби гейма, а с това и мача.