Волфсбург изпусна Хамбургер като гост - 1:1

С попадение в самия край на Пьотр Троховски, отборът на Хамбургер се спаси от загуба в първата среща от 20-ия кръг в германската Бундеслига. Влезлият като резерва Троховски изравни резултата за крайното 1:1 в продължението на мача срещу Волфсбург. Гостите, водени от помощник-треньора Лоренц-Гюнтер Костнер след уволнението на Армин Фее, бяха по-активния отбор от самото начало на срещата и в 5-ата минута пропуснаха първа възможност. Босненският нападател Един Джеко пропусна при добавката след удар на Графите, а след това отново той и Кристиян Гентнер пропуснаха да вкарат във вратата на домакините. Те пък от своя страна отвърнаха с една атака на Маркус Берг, както и удар от 20 метра от фаул на Младен Петрич, който се отклони от страничната греда. В 34-ата минута Джеко наруши нулевото равенство, след като укроти пас от дълбочина и с техничен удар търколи топката в мрежата на Франк Рост, отбелязвайки своето девето попадение за сезона. След почивката домакините тръгнаха здраво напред и в 53-ата минута Давид Розехнал стреля над горната греда след центриране на Елхеро Елия. След още няколко сериозни пропуска, Троховски, който се появи на терена в 78-ата минута, възстанови равенството в последните секунди. Новото попълнение на домакините, холандският нападател Рууд ван Нистелрой, изгледа мача от трибуните. След този мач домакините от Хамбург заемат 5-о място в класирането с 35 точки, което им дава право на участие в Лига Европа наесен. Вълците пък пропуснаха шанса да се изкачат поне 6-и и сега се нареждат на 10-о място. Начело в класирането е Байер (Леверкузен) с 41 точки, пред Байерн с 39, Шалке'04 с 38. Хамбургер ШФ заема 5-а позиция с 35 точки, а Волфсбург се нарежда 10-и с 25.