от 12.00 часа

Испания изхвърли Хърватия от Евро 2012 след спорен гол

Снимка: Архив

Световният и европейски шампион Испания се класира за 1/4-финалите на Евро 2012 след трудна победа с 1:0 над Хърватия в последния си мач от 3-та група. Успехът остави испанците на първото място в групата със 7 точки, втори е отборът на Италия с 5, Хърватия отпаднаха с четири точки, а Ирландия остана без точка на европейското. Единственото попадение на стадиона в Гданск реализира Хесус Навас в 88-та минута, след като Икер Касийяс направи няколко спасявания. В 26-та съдията не отсъди дузпа при спорно влизане на Серхио Рамос в краката на Марио Манджукич. В 88-ата минута Испания ликуваше, след като Хесус Навас вкара решаващия гол - Андрес Иниеста се измъкна от засадата и подаде встрани, а Навас реализира на празна врата - 1:0.

Хърватите протестираха за засада, но повторенията показаха, че по-скоро няма такава и голът е редовен.