Минута не стигна на "Лудогорец" за първа европобеда

"Лудогорец" завърши наравно 1:1 с "Динамо" Загреб в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига по футбол, като гостите от Загреб изравниха резултата в продължението след края на мача с гол на резервата Анте Рукавина. Домакините бяха много близко до успеха при дебюта си в европейски турнир и то не срещу кой да е, а срещу неизменния шампион на Хърватия през
последните седем години и участник в груповата фаза на Шампионската лига през миналата година.

Още в 7-та минута Иван Стоянов бе близо до гола, но ударът му под ъгъл излезе в аут. А в 19-та след двойно подаване между Мирослав Иванов и Марселиньо бразилецът бе съборен на границата или вътре в наказателното поле, но главният съдия Радек Прихода от Чехия прецени, че няма нарушение. Първото добро положение за гостите бе в 30-та минута, когато след пас на Семир загребският нападател Иван Томачак излезе сам срещу Урош Голубович, но ударът му мина над гредата. В края на полувремето - в 41-та минута, домакините отново
можеха да претендират за дузпа, когато Йордан Минев след сблъсък с хърватски защитник падна в наказателното поле, но чешкият съдия отново прецени, че няма нарушение срещу българския футболист.

В 67-та минта Иван Стоянов, един от най-добрите играчи на "Лудогорец" в мача, центрира от десния фланг и бразилецът Марселиньо с глава изпрати топката в мрежата на хърватския вратар Иван Келава, който успя да докосне топката с ръка след отчаян плонж, но не успя да избие удара - 1:0. В третата минута на даденото от чешкия съдия Радек Прихода продължение след края на мача отборът на "Динамо" стигна до равенство - Самир центрира от десния фланг и влезлият преди 4 минути Анте Рукавина с глава изпрати топката в мрежата на Урош Голубович - 1:1.