Кош в последната секунда прати кадетките в дивизия "А" на европейското

Баскетболистките от националния тим за кадетки се класираха за финала на европейското първенство в Талин, Естония
Снимка: FIBA Europe

Българският национален отбор по баскетбол за кадетки до 16-годишна възраст спечели промоци за европейско първенство - дивизия "А". Това стана, след като младите български баскетболистки в изключително драматичен мач победиха Латвия с 53:52 точки. Героят на деня е Мария Камбурова, която вкара кош в
последната секунда и така българките се класираха за финала днес, в който ще срещнат победителя от другия полуфинал Литва.

Без значение обаче какво ще направят на финала, то успехът с класиране за дивизия "А" вече е постигнат. Борислава Христова бе най-резултатна за победата с 24 точки, като спечели и 7 борби. Мария Камбурова пък се отчете с