"Черно море" и "Ботев" Пловдив не успяха да си отбележат гол

В много здрав и оспорван мач отборите на "Черно море" и "Ботев" Пловдив не
успяха да си отбележат гол и завършиха наравно 0:0. Двата отбора изиграха изключително оспорвано и динамично първо полувреме, независимо че чистите голови положения не бяха много. Първото положение за "Черно море" бе в 18-та минута, когато Самуел Камазола стреля от повече от 35 метра, но топката излезе
в аут. Две минути по-късно Георги Богжилов стреля в аут от границата на наказателното поле. В 21-та минута бе най-чистото положение за "Ботев" през първата част - Вандер Виейра центрира, топката попадна у Иван Цветков, който от границата на малкото наказателно поле стреля в гърдите на вратаря на "Черно море" Георги Китанов. В 41-та минута на мача Ермес Паломино можеше за изеде домакините напред в резултата. Той бе изведен в отлична позиция леко по
диагонал на вратата на "Ботев" и стреля, но предвидливо излезлият вратар Ернестас Шеткус парира удара. В самия край на полувремето в 44-та минута Сашо Александров опита опасен удар от границата на наказателното поле, но отново вратарят на "Ботев" изби топката.

В 49-та минута гостите можеха да открият резултата след като Мариян Огнянов изведе зад защитата на домакините Вандер Виейра и Костадин Дяков и само своевременното излизане и изчистване на топката от вратаря на домакините Георги Китанов предотврати сигурен гол. В 61-та минута защитата на домакините остави Иван Цветков сам да овладее топката и шутира, но защитник на "Черно море" подложи крак и топката излезе в корнер. В 73-та минута Вандер Виейра стреля много опасно от десетина метра по диагонал отляво, но топката мина над вратата. Минута по-късно Сашо Александров имаше шанс да вкара гол, но при удара му от непосредствена близост Артур Енрике подложи крак и топката
не успя да попадне в мрежата на гостите. В 82-та минута Мартин Дечев центрира чудесно и намери непокрит в наказателното поле на "Ботев" Мирослав Манолов, който обаче стреля с глава неточно над вратата. Две минути по-късно Иван Цветков засече центриране, но от границата на вратарското поле изстреля топката в крака на играч на домакините. В даденото от съдията 4-минутно продължение Християн Попов можеше да донесе трите точки на Черно море, но
след удара му от 25 метра топката мина на сантиметри в аут.