"Аугсбург" и "Волфсбург" не успяха да се победят, домакините с първа точка

Отборите на "Аугсбург" и "Волфсбург" се хвърлиха в здрава битка, но не успяха да се победят

"Аугсбург" завърши наравно 0:0 у дома срещу "Волфсбург" и спечели първа точка в шампионата на Германия. Домакините играят за втори път в историята си в елита и загубиха първите си 2 мача от новия сезон.

Нападателят Аристиде Бансе постави под огромно напрежение защитата на "Волфсбург", но не успя да се възползва от създадените възможности за гол преди почивката. През второто полувреме гостите отблъснаха натиска на "Аугсбург", но нямаха шансове да стигнат до пълния успех в двубоя.

След това равенство домакините напуснаха зоната на изпадащите, докато "Волфсбург" се намира на 9-то място във временното класиране с актив от 4 точки.