"Олимпик" (Марсилия) запази първото място във Франция след труден успех над "Нанси"

Снимка: Архив

"Олимпик" (Марсилия) надигра с 1:0 като гост състава на "Нанси" в мач от петия кръг на френската "Лига 1" и запази първото си място във временното класиране. Удар с глава на Джордън Аю в 54-тата минута донесе успеха на гостите, които през тази година регистрираха най-добрия старт в шампионата в историята си.

Марсилците можеха да стигнат до аванс още през първата част, надигравайки тотално своя съперник. Нападателят Пиер-Андре Жиняк на няколко пъти опита да се разпише, но вратарят на домакините Гай-Ролан Нди Асембе се намеси решително пред голлинията. Така се стигна до 54-тата минута, когато Джордън Аю се възползва от центриране на брат си Андре и донесе победата в полза на "Марсилия". "Олимпик" има пълен актив от 15 точки след пет изиграни срещи.

"Лион" постигна победа с 2:0 у дома срещу "Аячо" и остана на второ място в подреждането с две точки по-малко от временния лидер. Головете за домакините реализираха Деян Ловрен и Лисандро Лопес.