Армения направи подарък на България и разби Дания с 4:0 в световната квалификация

Снимка: Sportal.bg

Армения направи подарък на България в световните квалификации за "Мондиал 2014", след като разби с 4:0 Дания в Копенхаген.

Юра Мовсисян откри резултата още в първата минута и шокира домакините, които така и не успяха да се съвземат до края на мача. Голмайсторът на руското първенство се разписа още веднъж след почивката, а другите голове във вратата на Стефан Андерсен бяха дело на Арас Йозбилис и Хенрих Мхитарян.

Само преди три дни арменците допуснаха домакинска загуба с 0:1 от Малта, но в този мач звездите им в предни позиции доказаха защо са водещи фигури в клубните си отбори.

След като в досегашните си пет мача бяха отбелязали само два гола, срещу Дания възпитаниците на селекционера Вардан Минасян вкараха два пъти повече в рамките на 90 минути.

По този начин Армения се изравни по точки с тима на Мортен Олсен и дори го задмина по голова разлика. Двата отбора имат по 6 точки - с 4 по-малко от България. Лидер е Италия с 14 точки, а чехите са трети с 9 точки. Всички състави са изиграли по 6 мача, а битката за първите две места ще продължи през есента.