Изненада на старта - дебютантът "Любимец" удари шампиона "Лудогорец"

Снимка: Football24.bg

Дебютантът в "А" футболната ни група "Любимец" сътвори голямата сензация още в първия си мач в елита на родния футбол, след като победи с 1:0 шампиона на страната "Лудогорец". В герой за своя отбор се превърна Семир Аесс, който още в 10-та минута отбеляза единственото попадение в срещата. Гостите от Разград играха около 20 минути с човек по-малко, тъй като в 73-та минута останаха с 10 души - Чакъров от домакините се откъсна сам срещу вратаря и бе фаулиран от Козмин Моци, който получи директен червен картон.

"Лудогорец" изигра изключително слаб мач и заслужено загуби, като голяма част от играчите не подходиха сериозно към срещата и се разхождаха по терена. В 18-та минута Майкъл Тевия можеше да отбележи втори гол, но след като бе оставен напълно непокрит в наказателното поле, стреля високо над напречната греда.

Йордан Минев можеше да изравни в 69-та минути, но ударът му по диагонала бе отразен от Цветан Василев и топката излезе в корнер.