Силвия Митева без медал от финалите на обръч и топка на Световното първенство в Киев

Силвия Митева се класира четвърта във финала на топка и шеста на обръч на Световното първенство по художествена гимнастика в Киев (Украйна). Въпреки че изигра двете си композиции без грешка, най-добрата ни гимнастичка получи оценка 17.916 точки за изпълнението си на топка и 17.666 на обръч.

Победителка на обръч изненадващо стана представителката на домакините Яна Ризатдинова с 18.266 точки. Втора и трета са съответно рускините Яна Кудрявцева с 18.250 точки и Маргарита Мамун с 18.233 точки.

На топка световна шампионка е Маргарита Мамун (Русия) с 18.516 точки, следвана от сънародничката си Яна Кудрявцева с 18.350 точки и Мелитина Станюта (Беларус) с 18.166 точки.

Квалификациите продължават утре със съчетанията на бухалки и лента, а финалите на тези два уреда са от 20.00 часа.

В квалификациите на многобоя след първите два уреда Митева е седма със сбор от 34.699 точки. Другата българка Мария Матева е 24-та след първите два уреда със сбор от 31.666 точки. Тя получи 25-а оценка на топка от 16.033 точки и 27-а оценка на обръч от 15.633 точки. Лидер след първия ден със сбор от 36.633 е Маргарита Мамун (Русия).

Според регламента първите 24 гимнастички от пресявките се класират за финала на многобоя в петък.