Министърът на отбраната Ангел Найденов обеща да бъдат оповестени публично документи от анализите на инцидента в иракския град Кербала, при който загинаха петима български военни:
Онова, което може да бъде, разбира се, разкрито, ще направя всичко възможно да бъде разкрито. Ако ви кажа "сега", няма да ми повярвате. Разбира се, във възможно най-кратки срокове ще направя още веднъж разговор с отговорните военнослужещи, служителите по сигурността на информацията и това, което е възможно, ще го направя. Анализите, оценките на военното командване, съответно изводите, свързани както с подготовката на военнослужещите, така и с тяхното екипиране, така и с реакцията и с всичко останало, което е било предмет на оценка, включително укрепването и охраната на базата.
10 години след атентата с камион-бомба в Кербала документите от проверката за обстоятелствата, довели до смъртта на петимата български военни са секретни. През февруари програма "Хоризонт" получи отказ от военното министерство за достъп до документите.
Според Александър Кашъмов от Програма "Достъп до информация", отказът не е основателен:
Това, което разбираме обаче от този отказ, и това което е интересно като информация, е, че докладът не е класифициран. Ако беше класифициран, те щяха изрично да го кажат и щяха да посочат с каква степен на секретност е, но това го няма в отговора по заявлението за достъп, което всъщност означава, че докладът не е секретен.
Президентът Росен Плевнелиев, политици, военни и роднини дойдоха във Военния мавзолей костница в София, където бяха открити две плочи с имената на загиналите в Камбоджа и Ирак.
23–ма са загиналите в мисии военни от 1992-ра година.