Краят на март е окончателният срок, в който парламентът трябва да приеме новия Изборен кодекс. Това заяви председателят на Народното събрание Михаил Миков в отчета си за работата на депутатите през есенната пленарна сесия.
Той обясни, че втората сесия е преминала в трудна обстановка на тежко политическо противопоставяне и на протести, които от спонтанни са придобили политически характер. На фона на тази картина Миков отчете засилено участие на опозицията в заседанията:
Въпреки процедурните хватки, въпреки опитите за проваляне на кворума, понякога има една изключителна активност от страна на опозицията. Рязко се увеличи броят на зададените въпроси, което очертава профила на ГЕРБ като опозиция. Увеличение, всъщност, се набюдава и на актуалните въпроси и питанията при парламентарната група на „Атака“ - друга партия, която не участва в управлението и се очертава като опозиционна партия.
През есенната сесия са били приети 51 закона, а в парламентарния контрол са били зададени общо 460 устни и писмени въпроси. Михаил Миков призна, че има проблем с качеството на законите и те трябва да са написани на общопотребим български език. Той заяви, че експертите използвали много чуждици за да изглеждат законите по научни и по тежки. Миков даде и пример от Закона за подземните богатства, където е записано: „Леглата на реките са земите по смисъла на Закона за водите“.