Баскетболистките ни с втора загуба в евроквалификацията

Женският ни национален отбор по баскетбол загуби и втория си мач от груповата фаза на квалификациите за Евро 2015. Възпитаничките на Георги Божков отстъпиха като гост на Израел с 68:71 точки и допуснаха второ поражение в групата.

Българките изиграха страхотна първа част, която спечелиха с 22:14 точки. До почивката обаче домакините стигнаха до обрат - 36:33. След оспорвана игра в третата част драмата настъпи в последните няколко минути. 61 секунди преди сирената българките изравниха 68:68, но след това домакините вкараха три наказателни удара и така Израел стигна до победата.

Радостина Димитрова отново бе най-резултатна за българския тим с 22 точки. Милена Томова добави 19 точки, а Доника Ходжис се отличи с 9 точки. Шай Дорон вкара 20 точки, а Михал Епщайн се отличи с 14 точки.

Следващият мач на България е като гост на Хърватия на 18-и юни.