"Ювентус" победи "Реал" Мадрид с 2:1

Карлос Тевес бележи от дузпа - 2:1 за Ювентус

Ювентус победи като домакин Реал (Мадрид) с 2:1 в първа полуфинална среща от турнира Шампионска лига.

Домакините започнаха по-добре мача на „Ювентус Стедиъм“ в Торино, като  с гол на Алваро Мората в 9-ата минута Ювентус поведе в резултата.

Юношата на Реал се възползва от грешка в отбраната на тима от Мадрид и даде преднина на Ювентус.

При първата по-сериозна опасност пред вратата на Ювентус Кристиано Роналдо изравни. В 27-ата минута португалецът засече с глава топката във вратата на Ювентус след центриране на Хамес Родригес за 1:1.

За Роналдо това е 9-и гол в турнира този сезон. Португалецът вкара 76-ото си попадение в турнира Шампионска лига, с което вече е голмайстор №1 в състезанието.

В 41-ата минута Хамес Родригес пропусна да вкара втори гол за Реал, след като ударът му с глава срещна напречната греда на празната врата на Ювентус.

Тимът от Торино започна по-активно второто полувреме и в 58-ата минута стигна до втори гол. Карлос Тевес бе съборен в наказателното поле на Реал от Даниел Карвахал. Аржентинецът сам вкара отсъдената дузпа за 2:1.