Финал на Световната купа във Варна за смесената ни двойка Елена Великова и Алекс Жеков

След отлично изиграване на балансовото си съчетание Елена Великова и Алекс Жеков се класираха за финала на Световната купа по спортна гимнастика и акробатика във Варна. Възпитаниците на Мариян Габровски и дебютанти на голяма състезание при мъжете и жените събра 54.900 точки се нареди на 5-то място в квалификациите.

Днес играхме по-добре от вчера и съм много доволна от представянето ни, сподели Елена Великова.

Честно казано имаше притеснение преди да излезем, но това не повлия отрицателно на изпълнението. Ние сме един прекрасен екип с прилично строг. Заедно играем от две години и нещата се получават, заяви Алекс Жеков.

Финалите на Световната купа започват утре, 9 май, в 12:30 часа в Двореца на културата и спорта във Варна. Входът за зрители е 5 лева.

Преди разпределението на медалите при мъжете и жените ще станат ясни и всички шампиони в Международния турнир за подрастващи. Състезанията при тях започват в 8 сутринта.