Мария Матева извън класирането на държавното първенство

Снимка: БФХГ

Мария Матева ще участва извън класирането на държавното отборно първенство по художествена гимнастика, което започва утре в тренировъчната зала на "Арена Армеец" . Клубът, който националката представя – „Олимпия 74“ (Бургас), не успя да сформира отбор за състезанието, поради което тя ще бъде оценявана, но няма да участва в официалното класиране.

Според регламента всеки отбор трябва да бъде представен поне от три гимнастички като се изиграват по 6 съчетания от отбор и важат петте най-високи оценки за класирането. Клубовете могат да излъчат и повече отбори във всяка една възраст, но само двата най-добре представили се от клуб участват в класирането.

Утре състезанието започва в 14 .00 часа с жените в категория "А". Жените категория 'Елит" с участието на националките Невяна Владинова , Катрин Тасева и Радина Филипова стартира е с начало 15.30 часа.