Владинова с финал на обръч и на топка, Матева – на топка

Владинова с финал на обърч и на топка, Матева – на топка
Снимка: БФХГ

Невяна Владинова  и Мария Матева се класираха за финалите на отделните уреди на турнира за Световната купа по художествена гимнастика в зала  „Арена Армеец“. Двете ни гимнастички влизат сред осемте най-добри на топка, а Невяна Владинова ще играе във финала и на обръч.

В подреждането за многобоя Владинова заема 7-о място след първия ден на състезанието със сбор от 35.350 точки. За изпълнението на топка тя получи 17.650, а на обръч 17.700 точки. Мария Матева за сега е на  11-а позиция със сбор от 35.200 точки.

Яна Кудрявцева (Русия) очаквано  поведе във временното класиране. Световната шампионка получи две оценки от 19.200 точки на съчетанията с топка и обръч и  събра общ сбор от 38.400 точки. Втора е найната сънародничка Маргарита Мамун-  37.850 точки.Трета за сега е представителката на Беларус Мелитина Станюта с 36.850 точки. Шестицата допълват още Ганна Ризатдинова  (Украйна), Сон (Южна Корея) и Александра Солдатова (Русия).