Това как е разпределена баницата с приватизацията на „Булгартабак“, където са замесени и Пеевски, и Бойко Борисов, и Ахмед Доган.
Чобанов заяви още, че това дело показва как прокуратурата може да се използва като бухалка, за да се извършат определени репресивни действия.
Давността се спира, когато започне досъдебно производство, т.е. прокуратурата може да прави проверки, да ги удължава, да тупка топката, предварителни проверки, и това не влияе на давността. Този механизъм с предварителните проверки се използва да бъдат буквално мачкани наказателни производства, които трябва да се образуват, имат всички данни, но прокурорът решава, че му трябват още неща. Прокурорът, който е водил това дело, е сменен с Боряна Пецова, след като почти го е довършил. Имало е възможност да се започне досъдебно производство срещу Иван Данов, но в един момент стават някакви загадъчни размествания в прокуратурата, отново минава на случайно разпределение, попада при прокурорката, която прекрати преписката на Делян Пеевски и т.н. В един момент се прекратява с аргументите, които е изложил Иван Данов. След това отива в Апелативна прокуратура, там чакат още няколко месеца да изтече давността …няма вече възможност да бъде повдигнато обвинение и нещата спират. След това на мен ми образуват досъдебно производство като наказателна акция - разказа Атанас Чобанов в „Преди всички", като добави, че е поискал да се запознае с мотивите на прокурора по делото.
Цялото интервю може да чуете в звуковия файл.