Не се завърнах не толкова заради кариерата, за да стана кмет, а по-скоро заради семейството си – това, което голяма част от българите в чужбина осъзнават рано или късно – че семейството им е най-скъпо, разказа Йорданов, който се кандидатира за постаслед завръщането си от САЩ:
При завръщането си забелязах нещата, които не са се променили, нещата, които са останали все така сиви. Една скучна среда, един скучен град, в който нищо не се случва. Така реших да поема по пътя на политиката с идеята, че мога да променя нещо.
Относно евросредствата като панацея, Йорданов подчерта, че много важно е да се усвояват всички европейски проекти, които ще донесат растеж на града:
Еврофондовете са важни, но те трябва да помогнат за развитието на икономическата среда и след спирането им. Трябва да можем да движим нашата икономика и без тях.
Вълната на обръщане вече е налице. В следващите години ще видим нови лица, различно мислещи хора и повече млади кметове на големи градове, прогнозира Йорданов и даде за пример Стара Загора и Бургас с младите им успешни кметове.
Политика не се прави напук. Винаги трябва да има диалог. Независимо от партийните и идеологически различия, отбеляза за работата си Йорданов:
Държах хората в екипа ми да са професионалисти, да не са политически ангажирани. Всичките ми заместник-кметове не са политически ангажирани, което е изключително добре за нашия град и за мен самия.
Предстои реализирането на проект за видеонаблюдение и за общинска полиция, посочи Йорданов и допълни, че ще работи по американски модел за привличане на инвеститори в общината. Той открои като важен и проектът за водния цикъл на града.
Кметът на Добрич обясни още, че засега градът не е от общините, които се нуждаят от вдигане на данъците, а по-скоро от мерки за по-добра събираемост, като се започне от натрупаните стари дългове.
Цялото интервю с кмета на Добрич чуйте в звуковия файл.