Роберто Агут е на полуфинал в София

Роберто Баутиста Агут се класира за полуфиналите на тенис турнира в София с награден фонд 463 520 евро. 18-ият в световната ранглиста испанец се наложи над осмия поставен Адриан Манарино (Франция) с 6:4, 6:3, за да запише десетата си победа в 12 мача от началото на сезона.

Това беше първи двубоя за испанеца в българската столица, сред като той почиваше в първия кръг, а във втория съперникът му Филип Краинович (Сърбия) се отказа преди срещата заради контузия на дясното рамо.

27-годишният водач в схемата, който за първи път в кариерата си е номер 1 на турнир на АТП, проби в десетия гейм на първия сет, а след това поведе с 5:2 във втория по пътя си към крайната победа за 69 минути на корта. Испанецът се стреми към четвърта титла в кариерата си и втора за сезона след трофея в Оклънд през януари.

За място на финала той ще играе срещу победителя от срещата между Гийермо Гарсия-Лопес (Испания) и Жил Мюлер (Люксембург).