„Локомотив“ (Варна) е първият финалист за Купата на България по хандбал

„Локомотив“ (Варна) е първият финалист в турнира за Купата на България по хандбал за мъже. Носителят на трофея от миналия се наложи над втородивизионния „Шумен с  35:23  и ще спори за трофея. Тимът на Никола Карастоянов започна силно срещата и само след 10 минути игра вече водеше с 9:1 в резултата. На полувремето „Локомотив“ водеше с 10 гола разлика - 18:8. През втората част подмладеният отбор на варненци поддържаше разликата и така логично след 35:23 се класира за финала.

Най-резултатен в срещата беше опитният гард на Шумен Стефан Стефанов със 7 гола. За победителите Кирил Савов вкара 6 гола, а по пет пъти се разписаха Георги Атанасов, Галин Найденов и Теодор Димитров.

Другият финалист ще бъде определен след края на втория полуфинал. В него домакините на финалната четворка „Фрегата“ ще срещнат „Добруджа“.