от 18.00 часа

Бразилия започна с победа футболния турнир при жените в Рио де Жанейро

Домакинът Бразилия записа първа победа в женския футболен турнир на Олимпиадата в Рио де Жанейро. Бразилките надиграха Китай с 3:0 в мач от груповата фаза. Защитникът Моника откри резултата в 36-ата минута, а след почивката Андреса и Кристиане оформиха успеха на Селесао на олимпийския стадион в Рио. В другия мач от групата Швеция надигра Южна Африка с 1:0.

С категоричен успех надпреварата започна и тимът на Германия, който разгроми Зимбабве с 6:1. Два гола отбеляза Мелани Берингер, а първото попадение на международен турнир за Зимбабве и почетно в мача вкара Кудакваше Басопо. В другия мач от групата Канада победи Австралия с 2:0, макар че игра в намален състав през по-голямата част от мача след червен картон на Шелина Задорски в 18-ата минута. Канадките поведоха с "гол от съблекалнята" на Дженин Беки още в 16-ата секунда, а Кристине Синклер добави второ попадение 10 минути преди края САЩ надигра Нова Зеландия с 2:0 с голове на Карли Лойд и Алекс Морган, а в последния мач от първия ден Франция разби Колумбия с 4:0 в Бело Оризонте.