"Пирин" излъга "Локомотив" Горна Оряховица в края

Пирин (Благоевград) спечели първата си победа в Първа професионална лига на България, след като се наложи с 2:1 като домакин срещу новака в елита Локомотив (Горна Оряховица). Успехът, дошъл с гол на Станислав Костов в третата минута на добавеното време, изкачи благоевградчаните на четвърто място в класирането след двете им домакинства на старта.

Пирин поведе в резултата в 73-та минута, когато Стилиян Николов центрира от десния фланг, а топката рикошира в ръката на Атанас Фиданин и главният съдия Георги Димитров даде дузпа за домакините. Тя беше реализирана от Владислав Узунов, който даде аванс на благоевградчаните.

Локомотив изравни само девет минути след гола на Златинов, когато Фиданин поправи грешката си. Той получи топката извън наказателното поле и я прати с топовен шут в мрежата на Георги Аргилашки.

Пирин обаче продължи да търси гол и стигна до него в третата минута на добавеното време, когато Станислав Костов добави във вратата отбит удар на Стилиян Николов.

състав на Пирин: Георги Аргилашки, Александър Башлиев, Стилиян Николов, Румен Сандев, Кристиян Кощрна, Венцислав Бенгюзов (64-Тодор Траянов), Орлин Старокин, Тони Тасев (53-Илия Димитров), Станислав Костов, Димитър Благов (84-Антон Костадинов) и Владислав Златинов.

състав на Локомотив: Стефано Кунчев, Милен Желев, Мартин Кавдански, Венцислав Керчев, Димо Атанасов (61-Атанас Фиданин), Николай Христов (80-Владислав Узунов), Симеон Мечев, Йордан Апостолов, Тихомир Кънев, Янаки Смирнов (80-Георги Каранейчев) и Красен Трифонов.