"Вижте булевард "Дондуков", вижте велоалеята по "Раковска" (тук не говоря за смисъла да има или да няма велоалея, просто по начина, по който изглежда в момента), площада пред НДК, който беше няколко пъти ремонтиран - ремонт, след ремонт - предният път, ако не се лъжа, 6 милиона дадоха и фугите отново са между плочките. Моят офис е на "Граф Игнатиев" и аз всеки ден гледам ремонта, който се извършва за 24 милиона лева. В момента вече започнаха да слагат плочки, виждам как ги правят върху пясък, без циментова замазка, което означава, че само след няколко месеца при няколко дъждове това нещо ще започне да поддава, да се размества и да се образуват някакви дупки, дълбочини и неравности в тротоара."
"Самите служители на Столична община ми казаха - докато има толкова подизпълнители, наредени по веригата - една голяма фирма на практика монополизира всички ремонти и после плаща някакви смешни проценти на подизпълнителите отдолу, естествено, че няма да имате качествен ремонт. Не може например със сумата от 20 процента, отпусната от Столична община и стига до последния изпълнител да направите качество на работата за сто процента", посочи Кадиев.
"Начинът някакви пари да се върнат обратно към възложителя - към Столична община е като изпълнителят си намери някой друг, който да го изпълни по-евтино от него, да прибере разликата и от тази разлика една част да отиде към съответните хора, които са им осигурили този проект", заяви Георги Кадиев, според когото корупцията специално в областта на обществените поръчки е "изключително добре развита и смазана машина":
"И както виждате горе-долу във всеки един сектор на държавата вече се наложиха по една-две фирми, които взимат всички обществени поръчки и това е така, защото много по-лесно управляващите се договарят с тях. Няма нужда да ходиш и да разговаряш с 500 малки и средни фирми, на кой да вземеш пет хиляди лева, на кой десет хиляди лева. Просто даваш поръчката на една-две големи фирми, разбираш се с тях и оттам нататък те да се оправят."
Цялото интервю е в звуковия файл.