Администрацията на американския президент Доналд Тръмп няма да успее да обедини света около политиката си спрямо Иран, пише Том Роуган в материал за вестник „Washington Examiner“. Най-близките съюзници на Америка с интереси в Иран - британците, французите и германците, искат да избегнат излизането на Техеран от ядрената сделка. Китай и Русия са още по-малко податливи на настояванията на САЩ. Всъщност те далеч не отстъпват пред заплахата от американски санкции, а, напротив, всъщност увеличават инвестициите си в Иран. Така че САЩ остават сами с Израел, пише Роуган.
Според бившия председател на британската „Партия на независимостта“ Найджъл Фараж, тя ще бъде „напълно маргинализирана“, ако продължи в настоящата си крайнодясна насока, пише "Гардиън". Фараж разкритикува настоящия лидер Герарт Батът, заявявайки, че е „по-малко от доволен от посоката, в която е поел“. „Това обезценява много от нашите постижения“, допълни той.
Държавният департамент на Съединените щати е наложил финансови ограничения на китайската компания "Отделение за развитие на оборудването" съгласно закона, който налага финансови санкции на лица или фирма, които извършват значителни финансови транзакции с руски военни субекти, пише The Hill. Компанията е обвинена за закупуване на самолети Су-35 и оборудване за ракети С-400 от Русия в края на 2017 г. и началото на 2018 г. Държавният департамент заявява, че "крайната цел на тези санкции е Русия“ и „няма за цел да подкопае военните способности на която и да е държава“, допълва изданието.