Лацио със суперкупата на Италия, отново надигра Ювентус с 3:1

Футболистите на Лацио ликуват с трофея.

Отборът на Лацио спечели суперкупата на Италия за пети път в историята си след победа над шампиона Ювентус с 3:1. Срещата се игра на неутрален терен в Рияд, Саудитска Арабия.
Това е втора поредна загуба за Ювентус от Лацио с 1:3 този месец, след като "бианконерите" отстъпиха със същия резултат и за първенство на 7 декември. Това са единствените две загуби за Ювентус през този сезон.

Луис Алберто отбеляза в полза на Лацио в 16-а минута на стадиона в Рияд. Испанският халф получи топката от Милинкович-Савич и с удар около точката на дузпата не остави шансове на Шчесни.

Ювентус изравни в самия край на първата част, когато Роналдо стреля по тревата, вратарят на Лацио изби, а при добавката Пауло Дибала прати топката в мрежата.

За Лацио втори гол отбеляза Сенад Лулич, който се разписа с удар от въздуха след центриране отдясно.

В последните секунди на добавеното време Лацио стигна до трети гол, след като резервата Данило Каталди изпълни точно пряк свободен удар.
Ювентус завърши срещата с 10 души след втори жълт и червен картон за Родриго Бентанкур в самия край на мача.