Eмисия новини
от 21.00 часа
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Десет дни до крайния срок за петия конкурс “Иновации и добри практики в здравния сектор”

Деветата годишна конференция „Иновации и добри практики в здравния сектор“
Снимка: Health PR

До 20 октомври 2022 г. ще продължи кандидатстването за наградите за иновации и добри практики в здравеопазването. Най-добрите инициативи ще бъдат отличени по време на Деветата годишна конференция „Иновации и добри практики в здравния сектор“, която ще се проведе на 8 ноември 2022 г. На страницата на събитиетовсички желаещи могат да намерят информация за критериите и формата за кандидатстване за конкурса. По традиция проектите ще бъдат оценявани от жури от доказани експерти в сферата на здравеопазването.

Най-високо ще бъдат оценявани инициативите, описващи иновация или добра практика, която се реализира за първи път у нас. Кандидатурите трябва да показват ясно какви са ползите за пациентите и как дадената практика е подобрила или спасила техния живот. Най-добрият проект ще бъде награден с 5000 лв., а вторият и третият - съответно с 3000 лв. и 2000 лв. И тази година ще бъдат връчени и специални награди за инициатива на пациентска организация и за дигитална иновация в здравеопазването.

Двукратният победител д-р Асен Келчев и носителят на първата награда през миналата година проф. Добромир Димитров  насърчиха колегите си да се включат в конкурса тази година, за да покажат на широката общественост, че медицинската иновация в България по нищо не отстъпва на световните достижения.

„Благодарение на съвременните достижения на медицинската индустрия ние предоставяме на нашите пациенти иновативни, минимално инвазивни интервенции и лекарствени терапии, осигуряващи намалена хирургична травма или подобрен терапевтичен резултат. Всичко това е невъзможно без перфектно работещ екип от медицински специалисти (лекари, медицински сестри, лекарски асистенти и рехабилитатори), гледащи в бъдещето. Благодаря на в. „Капитал“ за възможността част от тези иновации да достигнат до широката общественост.“, казва д-р Асен Келчев, началник на Отделението по кардиохирургия в „Аджибадем Сити Клиник Сърдечно-съдов център“.

Проф. д-р Добромир Димитров, дм, ректор на МУ- Плевен и началник на Клиниката по онкологична хирургия към УМБАЛ „Д-р Георги Странски“, отбелязва: „Ранната диагноза в онкологията ни дава огромен арсенал от лечебни възможности, с които шансът за излекуване е най-голям. Иновациите и високите технологии в медицината ни дадоха възможност да подобрим диагностично-лечебния процес в полза на нашите пациенти. Тези съвременни решения трябва да ни доближават до пациентите, а не обратното. Необходимо е по-често да си го напомняме.“


По публикацията работи: Гергана Хрисчева

БНР подкасти:

Новините на БНР – във Facebook, Instagram, Viber, YouTube и Telegram.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Горещи теми

Войната в Украйна

Най-четени