Норвежките на полуфинал на ЕП по хандбал

Норвежката Кристине Брейстол стреля във вратата на Словения.

Отборът на Норвегия победи домакина Словения с 26:23 на европейското първенство по хандбал за жени в мач, който се игра в Любляна. С този успех скандинавките си осигуриха първото място в Група 1 и място на полуфиналите на турнира.

Тимът на Норвегия водеше с 16:15 на полувреме. За победителките най-резултатна с 10 гола бе Хени Ела Райстад. Тя е и лидер в класирането на голмайсторите в момента, като има повече от 73% успеваемост при стрелбата. За словенките с 5 гола завърши Ана Грос.

Тимът на Швеция също запази шансове за полуфиналите, след като се наложи над Унгария с 30:25, след като водеше и на почивката с 18:15. Отборът е на трето място в класирането в Група 1, като има възможност да се бори с Дания за второто.

За победителките с 9 гола завърши Ямина Робертс, 6 гола за унгарките отбеляза Катрин Гита Клуйбер.

По публикацията работи: Любомир Тодоров