Топалова спаси 5 мачбола, но отпадна, Шиникова влезе в схемата в Дубай

Гергана Топалова
Снимка: Flanders Ladies Trophy Koksijde

Втората ракета на България в женския тенис Гергана Топалова отпадна на старта на турнира в Дубай, ОАЕ, с награден фонд 100 хиляди долара, въпреки че успя да отрази пет мачбола в един гейм.

Тя отстъпи с 0:6, 6:7(4) на осмата поставена рускиня Екатерина Макарова след час и 10 минути игра.

Топалова загуби първите девет гейма в двубоя, но след това се съвзе и намери своя ритъм на игра. При 4:5 във втората част Макарова сервираше за победата, но 23-годишната пловдивчанка върна пробива. След това обаче допусна нов, а в 12-ия гейм отрази цели пет мачпойнта, за да вкара частта в тайбрек.

Там поведе с 2:0 точки, но след това съперничката стигна до 6:4 и успя да приключи срещата. Така Гергана записа осма поредна загуба.

Изабелла Шиникова обаче се класира за основната схема на турнира в Дубай след категорична победа над Дилета Керубини (№529) с 6:1, 6:1. Третата ни ракета не остави никакви шансове на италианката и имаше нужда от едва 54 минути, за да стигне до успеха.

Следващата опонентка на третата ни ракета ще бъде друга квалификантка – световната №281 Лола Радивоевич от Сърбия.