България с амбиции за класиране в призовата тройка на СК по кикбокс в Унгария

България ще бъде представена от 136 състезатели, които ще излязат на татамито в 222 срещи в различните категории и стилове на предстоящата Световна купа по кикбокс в Будапеща, Унгария.

Всички национали ще участват в най-старата и престижна ежегодна международна надпревара, която е предпоследна за годината. Сезонът ще завърши в Узбекистан през месец септември.

29-ото издание на Световната купа в Унгария ще се проведе от петък до неделя (14-16 юни) в зала Bоок Hall в унгарската столица.

Всяка година в календара на Световната федерация по кикбокс WAKO има планирани четири Световни купи и четири Европейски купи.

През миналата година българските състезатели завършиха на четвърто място в крайното класиране по спечелени медали, а амбицията е сега да влязат в топ 3, съобщават от Българската конфедерация по кикбокс и муай тай.

На татамито ще излязат едни от най-изявените национали - световните шампиони от 2023 година Кристина Николова и Иван Кръстанов.

Водач на делегацията ще бъде президентът на Българската конфедерация по кикбокс и муай тай Галин Димов.

В Будапеща България ще има осем рефери на татами стиловете и трима в ринговите дисциплини.

По публикацията работи: Светослав Табаков