Уругвай и САЩ започнаха с победи на Копа Америка

Валверде от Уругвай е надскочил панамеца Караския.

Фаворитите в група С Уругвай и САЩ започнаха с победи участието си в 48-ото издание на турнира Копа Америка.

На стадион "Хард Рок" в Маями двукратните световни шампиони от Уругвай се наложиха с 3:1 над тима на Панама, за който пълни 90 минути изигра доскорошния футболист на Левски Хосе Кордоба.

Резултът бе открит в 16-ата минута от Максимилиано Араухо, който се разписа със зрелищен удар от границата на наказателното поле.

Останалите три гола в мача паднаха чак в неговия край. В 85-ата минута Дарвин Нунес бе точен с удар от въздуха с левия крак, като за нападателя на Ливърпул това бе седми гол в последните му четири мача за националния отбор.

В първата минута на добавеното време Матиас Виня покачи на 3:0, а в самия край на продължението Панама се поздрави с почетно попадение чрез Михаел Мурийо.

В другия мач от групата, игран в Арлингтън, домакините от САЩ спечелиха с 2:0 срещу Боливия.

И двата гола за американците паднаха преди почивката. Кришчън Пулишич откри още в третата минута, а след още 40 Фоларин Балогун се разписа след асистенция на звездата на Милан.