Еспаньол се завърна в елита в Испания

Голмайсторът Диас получава поздравления за второто си попадение.
Снимка: RCD Espanyol de Barcelona

Отборът на Еспаньол победи с 2:0 Овиедо в реванша от финалния плейоф и с общ резултат от двата мача 2:1 се завърна в Ла Лига. Каталунците изпаднаха във второто ниво на футбола в страната миналата година.

В герой за тима си се превърна Хавиер Пуадо Диас, който успя да отбележи два бързи гола в края на първото полувреме на срещата в Барселона. През втората част каталунците успяваха да контролират случващото се на терена. Към края на срещата играчите на Овиедо претендираха за дузпа след разбъркване в наказателното поле, но до наказателен удар така и не се стигна.

Така Еспаньол се завърна в елита и през следващия сезон феновете отново ще бъдат свидетели на класическото каталунско дерби.

В редовния сезон в Сегунда дивисион "папагалчетата" завършиха на четвърто място и не успяха да се преборят за директна промоция, въпреки серията от 16 поредни мача без загуба. В крайна сметка тимът продължи традицията да се завръща в Ла Лига само година след като изпадне.