Коул Палмър избран за най-добър във Висшата лига за септември

Коул Палмър

Коул Палмър спечели наградата за най-добър футболист на месец септември във Висшата лига. Англичанинът вкара пет гола и записа една асистенция в четири мача за Челси в този период.

Палмър реализира четири от тези попадения за 21 минути в двубоя срещу Брайтън, като станат първия футболист в историята на Висшата лига, който вкарва четири гола през първото полувреме на двубой за първенството. Палмър се разписа и във вратата на Уест Хем за победата с 3:0 и асистира за гола при равенството с Кристъл Палас (1:1).

Бившият играч на Манчестър Сити печели за втори път този приз, след като го направи и през април тази година.

Палмър победи в конкуренцията на Луис Диас, Райън Гравенберх, Габриел Магаляеш, Харви Барнс, Оли Уоткинс, Раул Хименес и Дуайт Макнийл.

За мениджъл на месеца беше избран Енцо Мареска от Челси.