от 07.00 часа

Българка води Жирона към успех в Юрокъп

Борислава Христова

Испанският Жирона, с българската националка Борислава Христова в състава, се наложи при домакинството си на италианския Ла Молизана със 74:66 (21:16, 9:19, 24:18, 20:13) в мач от втория кръг в група L на баскетболния турнир Юрокъп при жените. Жирона записа втора поредна победа и оглави временното класиране в групата.

Борислава Христова бе титуляр, изигра добър мач и допринесе за успеха с 18 точки, 2 борби и 3 асистенции за 27 минути на терена.

Съперниците изиграха равностоен двубой, в който гостите имаха предимство от 35:30 на почивката, но след по-силна трета част испанският състав обърна до 54:53 преди последните 10 минути.

В следващия кръг от турнира на 23 октомври Жирона ще гостува на унгарския Университас Печ.

По публикацията работи: Георги Димитров